Naslovna AKTUELNO CEV srebrena liga: Poznat širi spisak BH odbojkaša

CEV srebrena liga: Poznat širi spisak BH odbojkaša

Edin Baković, selektor muške seniorske odbojkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine objavio je širi spisak odbojkaša za predstojeću CEV Srebrenu ligu.

Na spisku su se našli slijedeći odbojkaši:

TEHNIČARI:
Luka Šormaz (Chenois Geneve/Švicarska), Nemanja Vidović (C.S. Unirea Dej/Rumunija), Begić Belmin (OK „Ribnica“ Kraljevo) i Ivo Ivić (HOK „Domaljevac“).

KOREKTORI:
Adi Osmanović (Tuscania/Italija), Velibor Vuković (MOK „Jedinstvo“ Brčko) i Edin Mehić (OK „Kakanj 78“).

PRIMAČI:
Nenad Šormaz (Plessis Robinson VB/Francuska), Asmir Hukičević (Al-Shamal SC/Katar), Radoslav Janjić (OK „Mladost“ Brčko), Andrej Ristić (ASD Leverano/Italija), Alen Didović (OK „Budva“ Budva), Jovo Bijelović (OK „Majevica“ Lopare), Marko Milovanović (OK „Kakanj 78“) i Danilo Vuković (OK „Radnik“ Bijlejina).

SREDNJI BLOKERI:
Dejan Jocić (OK „Budva“ Budva), Almir Čolo (OK „Mladost“ Brčko), Miloš Ćulibrk (OK „Radnik“ Bijeljina), Miloš Popović (OK „Borac“ Banja Luka), Tihomir Gajić (OK „Mladost“ Brčko), Danilo Ružić (OK „Kakanj 78“), Amel Dautefendić (Bornova Anadolu Lisesi/Turska) i Jovan Novaković (OK „Modriča“).

LIBERI:
Mlađan Lukić (OK „Mladsot“ Brčko), Sejdin Mustafić (OK „Kakanj 78“), Matej Ivić (HOK „Domaljevac“) i Milan Mitrinović (OK „Borac“ Banja Luka).

Muška seniorska odbojkaška reprezentacija BiH će učestvovati u CEV Srebrenoj ligi 2019. godine. Takmičenje će se odigrati po sistemu domaćih i gostujućih utakmica (dvostruki bod sistem) učestvovaće ukupno 8 reprezentacija razvrstane u 2 grupe, po 4 reprezentacije u svakoj. Seniori BiH našli su se u grupi A sa reprezentacijama Austrije, Grčke i Mađarske.

Plasman na Final Four CEV Srebrene lige 2019. godine obezbijediće prvoplasirane i drugoplasirane reprezentacije iz dvije grupe.

Raspored utakmica i termini CEV Srebrene lige grupe A:
Mađarska – BiH         25. ili 26.05.2019., bit će nakndano određeno mjesto i satnica.
BiH – Austrija            29.05.2019., u Kaknju, sa početkom u 20,00 sati.
BiH – Mađarska         02.06.2019., u Kaknju, sa početkom u 20,00 sati.
Austrija – BiH            02.06.2019., u Schwechat,  satnica će biti naknadno određena.
Grčka – BiH               12.06.2019., u Loutraki, sa početkom u 19,30 sati.
BiH – Grčka             15.06.2019., u Lukavcu, sa početkom u 20,00 sati.