Naslovna AKTUELNO Đoković pobijedio Džumhura u prvom kolu US Opena

Đoković pobijedio Džumhura u prvom kolu US Opena

Novak Đoković rutinski se plasirao u drugo kolo US opena ostvarivši 24. uzastopnu pobjedu u 2020.

Đoković je poslije dvočasovne borbe savladao Damira Džumhura u tri seta sa 6:1, 6:4, 6:1.

Srbin je tako i treći put nadigrao bosanskohercegovačkog tenisera u međusobnim duelima, bez izgubljenog seta.

Đoković će u drugoj rundi USO igrati protiv Britanca Kajla Edmunda koji je savladao Kazahstanca Aleksandra Bublika u četiri seta 2:6, 7:5, 7:5, 6:0.

Novak je krenuo silovito na “Artur Ešu”, nakon što je spasao brejk loptu u prvom servis-gemu odmah je oduzeo servis rivalu, a potom još jednom napravio brejk pa je poslije samo 17 minuta vodio 4:0.

Nakon toga je rutinski priveo set kraju sa laganih 6:1.

Krenuo je Đoković odlično i u drugom setu, napravio brejk za 2:1, ali onda kreću problemi. Gubi koncentraciju nakon rasprave sa sudijom oko peškira, što Džumhur koristi i vraća servis.

Usledila je žestoka borba, Novak nije uspijevao da pronađe ritam, ali spasava tri brejk lopte i sprečava rivala da potpuno preokrene meč.

Međutim, s druge strane nije imao dovoljno mira da “slomi” otpor Sarajlije, pa propušta čak šest brejk lopti u sedmom gemu seta.

Ipak, čim je obuzdao svoje emocija, Đoković pravi brejk kojim prelama set za 6:4, a ispostavilo se i cijeli meč.

U trećem setu znatno podiže nivo svoje igre, dok Džumhur gubi dah, pa Đoković sa tri brejka stiže do konačne pobjede.