Naslovna AKTUELNO Donosimo raspored takmičenja u okviru EYOF-a

Donosimo raspored takmičenja u okviru EYOF-a

Na stadionu Asim Ferhatović Hase, popularnom Koševu, nakon 35 godina, ponovo je došla olimpijska baklja i Sarajevu i BiH donijela još jedne olimpijske igre.

 

Počeo je  Europski olimpijski festival omladine (EYOF). We create together ili Stvaramo zajedno je naziv manifestacije koja je upriličena na stadionu, kada je Sarajevo i oficijelno pozdravilo više od 1.700 mladih takmičarki i takmičara iz 46 evropskih država.

 

Bosnu i Hercegovinu na EYOF-u predstavlja  29 sportista i trenera iz sljedećih sportskih disciplina: alpsko skijanje, ski trčanje, biatlon, snowboard i brzo klizanje.

 

Takmičenja koja ćemo moći gledati jesu: 

Alpsko skijanje
Biatlon
Nordijsko trčanje
Snowboard
Hokej na ledu
Brzo klizanje
Umjetničko klizanje
Karling

 

RASPORED

 

Alpsko skijanje
(Sva takmičenja osim paralelne utrke održat će se na borilištu Jahorina)

 

10. februar
09:00 – 10:30 Veleslalom, trening za djevojke i dječake
11:00 – 12:30 Veleslalom, trening za djevojke i dječake

11. februar
08:30 – 10:00 Veleslalom, trening i zagrijavanje
10:00 Veleslalom utrka djevojčica, prva vožnja
12:00 Veleslalom utrka djevojčica, druga vožnja

12. februar
08:30 – 10:00 Slalom, trening za djevojke
10:00 Veleslalom, utrka dječaka, prva vožnja
12:30 Veleslalom, utrka dječaka, druga vožnja

13. februar
08:30 – 10.00 Slalom, trening i zagrijavanje
10:00 Slalom utrka djevojčica, prva vožnja
12:00 Slalom utrka djevojčica, druga vožnja

14. februar
10:00 Slalom, utrka dječaka, prva vožnja
12:30 Slalom, utrka dječaka, druga vožnja
15:00 – 20:00 Trening (paralelno), djevojke

15. februar
09:00 – 11:00 Mještovito paralelno takmičenje (Bjelašnica)

Biatlon
(Takmičenja se održavaju na borilištu Dvorišta)

10. februar
10:00 – 12:00 Nezvanični trening za dječake
13:00 – 15:00 Nezvanični trening za djevojke

11. februar
10:00 – 12:00 Zvanični trening za dječake
13:00 – 15:00 Zvanični trening za djevojke

12. februar
10:00 – 11:30 Sprint za dječake na 7,5 kilometara
13:00 – 14:00 Sprint za djevojke na 6 kilometara

13. februar
10:00 – 11:30 Pojedinačno za dječake na 12,5 kilometara
13:30 – 14:30 Pojedinačno za djevojke na 10 kilometara

14. februar
09:30 – 11:30 Zvanični trening mješovite štafete

15. februar
10:00 – 12:00 Mješovita štafeta (2×7,5 kilometara dječaci i 2×6 kilometara djevojčica

Nordijsko trčanje
(Sva takmičenja održavaju se na borilištu Igman)

10. februar
10:00 – 12:00 Zvanični trening, Interval utrka klasičnim stilom, dječaci i djevojke

11. februar
10:00 – 11:30 Interval utrka klasičnim stilom na 7,5 km za djevojke
12:00 – 13:30 Interval utrka klasičnim stilom na 10 km za dječake
14:30 – 16:00 Zvanični trening, Interval utrka slobodnim stilom, dječaci i djevojke

12. februar
10:00 – 11:30 Interval utrka slobodnim stilom na 5 km za djevojke
12:00 – 13:30 Interval utrka slobodnim stilom na 7,5 km za dječake
14:30 – 16:00 Nezvanični trening, sprint klasičnim stilom

13. februar
10:30 – 13:00 Zvanični trening, sprint klasičnim stilom za dječake i djevojke

14. februar
10:30 – 11:10 Sprint klasičnom tehnike, kvalifikacije za djevojke
11:20 – 12:10 Sprint klasičnom tehnike, kvalifikacije za dječake
13:00 – 15:00 Sprint klasičnom tehnikom, finala
15:30 – 16:30 Zvanični trening, mješovita štafeta

15. februar
10:30 – 13:00 Mještovita štafeta 4×5 km

 

Snowboard
(Sva takmičenja se održavaju na borilištu Bjelašnica)

 

10. februar
11:00 – 13:00 Trening Slopestyle

11. februar
10:00 – 15:00 Slopestyle, kvalifikacije

12. februar
09:30 – 11:30 Slopestyle, polufinale
12:20 – 14:00 Slopestyle, finale

13. februar
11:00 – 13:00 Big Air, trening

14. februar
09:00 – 12:30 Big Air, kvalifikacije
12:30 – 15:00 Big Air, Finale

15. februar
Dodatni dan

 

Hokej na ledu
(Sve utakmice igraju se na borilištu Zetra)

 

10. februar
09:00 – 10:00 Trening, Finska
10:15 – 11:15 Trening, Slovačka
11:30 – 12:30 Trening, Češka
13:00 – 14:00 Trening, Rusija
14:15 – 15:15 Trening, Bjelorusija
15:45 – 16:45 Trening, Švicarska

11. februar
09:15 – 09:45 Trening, Finska
10:00 – 10:30 Trening, Slovačka
10:45 – 11:15 Trening, Češka
11:30 – 12:00 Trening, Rusija
12:15 – 12:45 Trening, Bjelorusija
13:00 – 13:30 Trening, Švicarska
15:00 – 18:00 Finska – Slovačka
19:30 – 22:30 Češka – Rusija

12. februar
09:15 – 09:45 Trening, Finska
10:00 – 10:30 Trening, Slovačka
10:45 – 11:15 Trening, Češka
11:30 – 12:00 Trening, Rusija
12:15 – 12:45 Trening, Bjelorusija
13:00 – 13:30 Trening, Švicarska
15:30 – 18:00 Rusija – Švicarska
19:30 – 22:30 Slovačka – Bjelorusija

13. februar
09:15 – 09:45 Trening, Finska
10:00 – 10:30 Trening, Slovačka
10:45 – 11:15 Trening, Češka
11:30 – 12:00 Trening, Rusija
12:15 – 12:45 Trening, Bjelorusija
13:00 – 13:30 Trening, Švicarska
15:00 – 18:00 Bjelorusija – Finska
19:30 – 22:30 Švicarska – Češka

14. februar
13:30 – 16:30 Meč za peto mjesto
17:00 – 20:00 Meč za bronzanu medalju
20:30 – 23:30 Finale

 

Brzo klizanje
(Sva takmičenja održavaju se na borilištu Skenderija)

 

10. februar
09:00 – 16:00 Zvanični trening

11. februar
09:00 – 09:50 Zagrijavanje djevojke i dječaci
10:05 – 12:55 1.500 metara, djevojke i dječaci
13:45 – 15:00 Mješovita štafeta 3.000 metara, kvalifikacije

12. februar
09:00 – 09:50 Zagrijavanje djevojke i dječaci
10:05 – 12:26 500 metara, djevojke i dječaci
12:46 – 13:30 Mješovita štafeta 3.000 metara, polufinala

15. februar
07:30 – 09:00 Slobodni trening
10:00 – 10:50 Zagrijavanje, djevojke i dječaci
11:05 – 14:45 1.000 metara, djevojke i dječaci
14:20 – 15:15 Mješovita štafeta 3.000 metara, finale

 

Umjetničko klizanje
(Sva takmičenja održavaju se na borilištu Skenderija)

 

11. februar
15:50 – 19:10 Trening, djevojke
19:20 – 21:30 Trening, dječaci

12. februar
15:30 – 18:50 Trening, djevojke
19:10 – 21:20 Trening, dječaci

13. februar
07:00 – 10:20 Trening, djevojke
10:30 – 12:40 Trening, dječaci
13:00 – 17:20 Takmičenje, djevojke
17:40 – 20:25 Takmičenje, dječaci

14. februar
07:00 – 10:20 Trening, djevojke
10:30 – 12:40 Trening, dječaci
13:00 – 17:55 Takmičenje, djevojke
18:10 – 21:55 Takmičenje, dječaci

 

Karling
(Sva takmičenja održavaju se u borilištu Dvorana Peki)

 

10. februar
11:00 – 13:15 Trening
14:15 – 15:45 Trening

11. februar
08:30 Velika Britanija – Austrija, Mađarska – Turska, Rusija – Češka
12:00 Norveška – Hrvatska, Poljska – Švicarska, Slovenija – Njemačka
15:30 Rusija – Turska, Austrija – Češka, Velika Britanija – Danska
19:00 Slovenija – Švicarska, Hrvatska – Njemačka, Norveška – Italija

12. februar
09:30 Turska – Danska, Velika Britanija – Mađarska, Austrija – Rusija
13:30 Švicarska – Italija, Norveška – Poljska, Hrvatska – Slovenija
17:00 Češka – Mađarska, Rusija – Danska, Turska – Velika Britanija

13. februar
08:30 Njemačka – Poljska, Slovenija – Italija, Švicarska – Norveška
12:00 Austrija – Turska, Češka – Velika Britanija, Danska – Mađarska
15:30 Hrvatska – Švicarska, Njemačka – Norveška, Italija – Poljska
19:00 Mađarska – Rusija, Danska – Austrija, Češka – Turska.

14. februar
09:30 Poljska – Slovenija, Italija – Hrvatska, Njemačka – Švicarska
13:30 Danska – Češka, Velika Britanija – Rusija, Mađarska – Austrija
17:00 Italija – Njemačka, Norveška – Slovenija, Poljska – Hrvatska

15. februar
09:00 Polufinalne utakmice
13:30 Finale, meč za bronzanu medalju