Naslovna AKTUELNO Druga liga FBIH: Čelić novi lider

Druga liga FBIH: Čelić novi lider

U srijedu su igrani mečevi 10. kola Druge nogometne lige FBIH grupa Sjever. Svatovac je na svojim Krušicima u Poljicu  sa 3:0 lagano ispratio Mladost Malešići strijlci za dameće bili su dva puta Kukić dok je još jedan gol dodao Čehajić.  Bosna je u Kalesiji  dočekala  Radnički a na kraju nije bilo pobjednika završilo je  1:1.

Ekipa NK Čelić je na svom terenu sa 4:0 lagano savladala Prokosoviće.Poveli su domaći preko Vahida Mrkaljevića u 8. minuti susreta, da bi u 16. već bilo 2:0 pošto je pogodio Nermin Slomić.

Vodstvom Čelića se otišlo na poluvrijeme, a onda je Admir Kevrić u 71. pogodio za 3:0. Konačih 4:0 je postavio rezervista Meksud Ahmetović.

Nakon ove pobjede se Čelić našao na prvom mjestu tabele sa 22 osvojena boda.

Ekipa Budućnosti iz Banovića je do danas držala prvo mjesto, ali je danas poražena na svom terenu od Bosne iz Mionice rezultatom 1:2, te je na taj način dopustila Čeliću, ali i Lokomotivi da je prestignu na tabeli.

Budućnost je ostala na 21 bodu, dok Čelić i Lokomotiva sada imaju 22, ali je Čelić trenutno prvoplasirani. Lokmotiva je na svom terenu u sjajnoj utakmici sa 3:2 savladala ekipu FK Priluk.

Poveo je Priluk u 22. minuti preko Merisa Mešanovića, da bi Maid Šišić osam minuta kasnije šokirao domaće i pogodio za 0:2.

Ipak, Lokomotiva na Lugovima uspijeva stići do preokreta. U 34. minuti je Eldin Musić smanjio na 1:2 što je bio i rezultat prvog dijela.

U 53. minuti rezervista Armin Hadžić pogađa za 2:2, da bi minut kasnije Musić postigao svoj drugi gol na utakmici i donio preokret i pobjedu Lokomotivi.

U ostalim susretima je također viđeno dosta uzbuđenja. Dinamo iz Donje Mahale je sa 2:1 savladao Slogu iz Tojšića, dok je Gradina slavila sa 2:3 na gostovanju kod Seone.

U duelu Mramora i Odžaka 102 je viđena prava golijada, a gosti iz Odžaka su na kraju slavili 2:5.