Naslovna AKTUELNO Finale kupa općine Lukavac: Željo iz Dobošnice osvajač kup-a

Finale kupa općine Lukavac: Željo iz Dobošnice osvajač kup-a

Na stadionu “Krušici” u Poljicu, u subotu je, organizaciji Fudbalskog saveza općine Lukavac, odigrana finalna utakmica Općinskog Kup-a za sezonu 2017./18.

I ove godine do finala stigao je prošlogodišnji pobjednik ekipa “Borac” iz Tabaka i “Željezničar” iz Dobošnice.

Na samom početku meča, tačnije u drugoj minuti nogometaši „Željezničara“ iz Dobošnice dolaze do prednosti od 1:0, a strijelac je bio Subašić. U 16. minuti „Željezničar“ je udvostručio svoju prednost, a za 2:0 pogodio je iskusni Musić. U drugom poluvremenu „Borac“ diktira tempo i stvara nekoliko izglednih prilika pred golom „Želje“. U 55. minuti jedanesterac za „Borac“, Bušić šutira traljavo, pa Kovačević brani udarac sa bijele tačke.

Igrala se 60. minuta, kada za „Borac“ ipak dolazi do smanjenja rezultata, za 1:2 pogodio je kapiten Sejmenović. Želio je „Borac“ svim silama do izjednačenja, redale su se šanse pred golom Kovačevića, no izostala je realizacija. Svoju šansu „Željo“ je vrebao iz kontranapada, a upravo nakon jednog takvog kontranapada dolazi do novog gola. Strijelac za 1:3 ponovo je bio odlični Subašić, a igrao se 80 minut utakmice.

Do kraja susreta ekipa iz Tabaka uspjela je u sudijskoj nadoknadi ublažiti poraz preko Imamovića, za konačnih “Borac” Tabaci – “Željezničar” Dobošnica 2:3.

Po završetku susreta za najsupješnije ekipe u ovogodišnjem Kup –u općine Lukavac uručene su diplome, a pehar pobjednika za sezonu 2017./2018. podigla je ekipa “Željezničara” iz Dobošnice. Za najboljeg igrača finalne utakmice Kup-a, proglašen je kapiten ekipe „Željezničara“ Edin Musić.