Nova sezona u prvoj nog. dnosno fudbalskoj ligi FBiH počinje predstojećeg vikenda a delegati Skupštine NS Federacije BiH donijeli su odluku o skraćenju Prve lige Federacije BiH, te će Prva liga Federacije BiH od naredne takmičarske sezone 2025/2026 brojati 14 klubova.
Početkom mjeseca NSFBiH je organizovao i seminare za službena lica na utakmicama prve lige FBiH a to su delegati sudije i posmatrači suđenja te službena lica svih klubova.
U narednoj sezoni će u ovom rangu takmičenja biti ponovo i ekipa Radničkog iz Lukavca.
Nakon uspjeha u kvalifikacijama za popunu prve lige federacije na Jošiku su stručni štab , igrači i rukovodstvo kluba radili na pripremama za početak nove sezone.
Opširnije u prilogu Midhata Sarajlića.




