Gradonačelnik Delić pojasnio situaciju u vezi sa problematikom izgradnje stambene zgrade (VIDEO)

Proteklih dana aktuelna je problematika oko izgradnje stambene zgrade na uglu ulica Titova i Armije BiH.

Grupa građana izrazila je svoje nezadovoljstvo protestnim okupljanjima te su razgovarali i sa gradonačelnikom grada Lukavca.

Delić je prilikom gostovanja u emisiji Lukavac na dlanu detaljnije objasnio tok ove situacije i kako bi se mogla završiti.

Građani su već za sutra najavili nove proteste ispred zgrade GU Lukavac.

Regulacioni plan je usvojen jednoglasno u prošlom sazivu Vijeća, dakle kako od pozicionih tako i opozicionih vjećnika, a razlog je jer je sve bilo usaglašeno, istakao je gradonačelnik.

Također je dodao da je u ovoj situaciji sa izradnjom zgrade sve uredno zakonski stoga Opština nema pravnu mogućnost da to spriječi.

Ono što još postoji kao opcija jeste razgovor sa investitorom kao pokušaj dogovora u kojem bi obje strane bile zadovoljene.

 

Podijelite na mrežama