Četvrtak, 22.07.2021. godine:
JP „Rad“ Lukavac –
Zbog nedovoljne količine vode sa filter stanice Modrac – GIKIL, od sinoć problema u redovnom snabdijevanju vodom imaju korisnici u visinskim zonama.
Zbog radova na filter stanici Modrac – GIKIL, danas će doći do prekida u isporuci vode prema glavnom rezervoaru Doložaj, te je moguća obustava vode za sve korisnike vodovodnog sistema.
Apelujemo na korisnike da vodu troše što racionalnije, a posebno da ne pune bazene, zalivaju bašte, peru asfaltne površine i slično, što uzrokuje nemogućnost održavanja konstantnog pritiska u vodovodnoj mreži.
Elektrodistribucija Lukavac – Nema planiranih isključenja;
TVJ Lukavac – Nije bilo intervencija;
Policijska uprava Lukavac – U protekla 24 sata zabilježeno 1 krivično dejlo i jedna saobraćajna nesreća u Modracu -lakše tjelesne ozljede ;
Dom zdravlja Lukavac – U protekla 24 sata ljekari su obavili su 65 pregleda, medicinski tehničari pružili su 74 usluge,12 osoba upućeno je u UKC Tuzla, obavljeno je 4 kućne posjete;
METEOBIH – Danas sunčano, u Bosni uz malu do umjerenu oblačnost. Vjetar slab do umjerene jačine sjevernog i sjeveroistočnog smjera. Najviša dnevna temperatura zraka uglavnom između 26 i 31°C, na jugu zemlje do 34°C.
U Lukavcu sunčano uz malu do umjerenu oblačnost. Najviša dnevna temperatura zraka oko 27°C.
(RTV Lukavac)




