Naslovna AKTUELNO KBS ORKKA Lukavac osvojio nove medalje i prestižne titule

KBS ORKKA Lukavac osvojio nove medalje i prestižne titule

Završeno je Prvenstvo Federacije BiH za kadete juniore i mladje seniore u karateu, koje se održalo u Areni Zenica. Nastupilo je 340 takmičara iz 64 karate kluba iz Federacije BiH.
Nakon duze pauze, nastale usljed pandemije Covid-19, KBS ORKKA Lukavac, u pratnji trenera Željka Zombre, na ovom prvenstvu, nastupio je sa devet takmičara, koji su osvojili četiri medalje i to tri zlatne i titule prvaka Federacije BiH, jednu bronzanu i dva peta mjesta.
Prvaci Federacije BiH za 2020 godinu su:
Čajic Hamza, borbe mladji seniori -84 kg,
Husić Benjamin, juniori -55 kg,
Omerović Bakir, juniori -68 kg.
Bronzani je bio Muradbašić Haris, borbe mladji seniori -75 kg, dok su borbe za medalju i u konacnici pet mjesta osvojile Fazlić Dora i Čajic Halima u kategoriji borbe juniorke +59 kg.
Ovim rezultatima, KBS ORKKA je zauzeo visoko šesto mjesto u generalnom plasmanu klubova na ovom Prvenstvu.