Košarkaši BiH bez novca otputovali na Evropsko prvenstvo

Muška košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine otputovala je jutros u Keln, gdje će igrati utakmice grupne faze Eutobasketa. 

Selektor Adis Bećiragić na Evropsko prvenstvo je poveo 12 igrača, a na spisku su: Miralem Halilović, Jusuf Nurkić, Džanan Musa, John Roberson, Aleksandar Lazić, Amar Gegić, Emir Sulejmanović, Kenan Kamenjaš, Adin Vrabac, Edin Atić, Ajdin Penava i Sani Čampara.

Prvu utakmicu na Evropskom prvenstvu bh. reprezentativci igraju u četvrtak protiv Mađarske.

Međutim, obećana sredstva od Vijeća ministara BiH (iznos naveden u saopštenju 200.000 KM) za potrebe reprezentacije još nisu uplaćena na račun Košarkaškog saveza BiH, saopćeno je iz Saveza.

Podijelite na mrežama