Naslovna AKTUELNO KUP TK: Svatovac na krilima Kukića izborio polufinale

KUP TK: Svatovac na krilima Kukića izborio polufinale

Mečevima 1/4 finala u srijedu je nastavljeno  najmasovnije takmičenje kakav je nogometni KUP TK -a. Najzanimljivije dvoboj igrao se  u Lukavcu na stadionu Jošik gdje je Radnički dočekao Svatovac iz Poljica. Poveo je Radnički  u 39 minuti kada je gol Čizmića iz slobodanjaka pogodio Aljukić. Do poravnanja Svatovac je nakon nešto bolje igre stigao u 63 minuti kada pogađa najbolji strijlac Svatovac Kukić. Samo osma minuta kasnije Kukić ponovo trese mrežu Radničkog za ispostaviće se konačnih Radnički -Svatovac 1:2.

Budućnost je u Banovićima ugostila kantonalca Gornji Rahić i slavila sigurnu pobjedu 2:0. Čehajić je u 66 minuti doveo rudare u vodstvo, da bi tačku na i stavio Zulić u 79 minuti. Mladost je u Gornjim Živinicama bila domaćin Bosni iz Mionice. Slavili su gosti sa 1:2. Jahuć u 18 i Nuhanović u 28 minuti bili su strijeci za goste dok je jedini pogodak za goste djelo Kolčakoviča u 72 minuti meča. Omladinac 68 na Kamberima u Mionici dočekao Mladost iz Kikača. Pogodkom Kovačevića iz 33 minute Maldost je izborila nastup u polufinalu.