Naslovna AKTUELNO Liga nacija: Dijamant zasjao punim sjajem

Liga nacija: Dijamant zasjao punim sjajem

Edin Džeko još jednom obradovao naciju svojim spektakularnim pogodcima odveo je reprezentaciju BiH do treće u nizu pobjede u Ligi nacija. Ovoga puta savladana je Sjeverna Irska sa 2:0 na prepunoj Grbavici u Sarajevu.

Prvo poluvrijeme proteklo je u obostrano otvorenoj igri, a gosti su pokazali da su na Grbavicu došli po bodove te su do primljenog gola bili nešto opasniji. Zmajevi do vodećeg gola stižu u 28. minuti kada je Višća iskoristio grešku jednog odbrambenog igrača Sjeverne Irske, potom nesebično uposlio Džeku, koji je preciznim udarcem savladao Peacock-Farella.

I u nastavku je BiH imala prvu šansu kada Džeko nije uspio matirati Peacock-Farella, a u 65. Sjeverna Irska pogađa još jednu stativu. Lopta je sretno stigla do rezerviste Whytea koji je s pet metara neometan pogodio stativu.

Utakmica je bila riješena u 73. minuti kada sjajni Džeko postiže još jedan pogodak ovaj put na maestralnu asistenciju Pjanića. Do kraja nije bilo promjena pa su Zmajevi slavili zasluženu pobjedu.

Na ovaj način BiH je ostala usamljena na vrhu tabele. Naredni meč naš tim igra u Austriji za mjesec dana.