Naslovna AKTUELNO Liga prvaka: Pjanićev rulet dovoljan staroj dami za trijumf

Liga prvaka: Pjanićev rulet dovoljan staroj dami za trijumf

Sinošnjim mečevima kompletirano je 1 kolo nogometne lige prvaka.

Juventus je na Mestalli savladao Valenciu sa 2:0. Odlično su počeli utakmicu, Mandžukić i Khedira su promašili odlične šanse.

Juve je u  29. minutu ostali bez Cristiana Ronalda. Njegov duel sa Murillom, u kojem je Cristiano Ronaldo malo počupao za kosu defanzivca Valencie, sudija iza gola je okarakterisao kao crveni karton, te je Felix Brych uvažio njegovu odluku i isključio Portugalca. Iako su domaći igrači provocirali Cristiana Ronalda od starta, njegovo isključenje nije im donijelo ništa dobro. U finišu prvog poluvremena Brych pokazuje na bijelu tačku  za Staru damu, a Miralem Pjanić hladnokrvno dovodi goste iz Torina u vodstvo.

Na startu drugog poluvremena Brych još jednom ”penal” za Juve. Opet je loptu uzeo Miralem Pjanić i još jednom hladnokrvno pogodio za konačnih Valensija – Juventus 2:0.

Rezultati 1. kola lige prvaka u grupama: E F G i H:

18:55 Ajax 3 – 0 AEK
18:55 Shakhtar 2 – 2 Hoffenheim
21:00 Benfica 0 – 2 Bayern
21:00 Manchester City 1 – 2 Lyon
21:00 Plzen 2 – 2 CSKA Moscow
21:00 Real Madrid 3 – 0 AS Roma
21:00 Valencia 0 – 2 Juventus