Naslovna Sport Liga prvaka: Remi Dinama i Shahtara poraz Crvene zvezde od Tottenhama!

Liga prvaka: Remi Dinama i Shahtara poraz Crvene zvezde od Tottenhama!

Gosti su poveli već u 13. minuti nakon što je mrežu Modrih zatresao Alan Patrick, ali je Petković u 25. uspio izjednačiti. U nastavku je Shakhtar bio malo opasniji, ali su domaći izdržali sve nalete. Na kraju su preko Ivanušeca i Ademi uspjeli i preokrenuti, a onda su gosti preko Moraesa i Tetea iz penala u samoj završnici meča došli do konačnih 3:3.

Dinamo i Shakhtar i dalje dijele drugo mjesto na tabeli grupe C sa po pet osvojenih bodova. Manchester City na prvom mjestu ima 10 bodova.

Golove za Pijetlove postigli su Lo Celso, potom dvostruki strijelac Son i u završnici utakmice Eriksen.

Tottenham sada ima sedam bodova na drugom mjestu, odnosno pet manje od lidera Bayerna, dok je Zvezda na trećem mjestu s tri osvojena boda.

Bayern             2 – 0                     Olympiakos