Naslovna Istaknuto Londonski plavci u finalu lige prvaka!

Londonski plavci u finalu lige prvaka!

Fudbaleri Chelseaja večeras su na svom terenu pobijedili Real Madrid sa 2:0 u revanšu polufinala Lige prvaka i zasluženo su se plasirali u finale ovog takmičenja.

U 28.minuti Plavci su poveli sa 1:0. Kante je odlično uposlio Havertza koji je izašao sam ispred Courtoisa i lobovao ga, a lopta pogađa prečku. No, odbila se pravo na glavu Wernera koji je rutinski šalje u mrežu za 1:0.

Chelsea je u drugom poluvremenu bio dosta konkretniji iako je Real Madrid bio taj koji je morao da napada. Plavci su stvorili nekoliko fantastičnih šansi u drugom dijelu, ali su uspjeli još samo jednom da zatresu mrežu gostiju.

Drugo poluvrijeme počelo je odličnom šansom za domaće u 48. minuti kada je Havertz pogodio prečku nakon što je pokušao glavom.

Samo desetak minuta kasnije nova šansa za domaće. Ovaj put sam ispred Courtoisa izašao je Mount, ali šalje loptu malo iznad prečke. Havertz je ponovo pokušao u 59. minuti kada je imao zicer, no Courtois sjajnom odbranom ponovo spašava Kraljeve.

Chelsea prijeti ponovo u 66. minuti. Werner je fantastično iznio loptu sa svoje polovine i uposlio Kantea koji je bio sam ispred Courtoisa, ali njegov udarac u posljednji trenutak odlično blokira Valverde.

Sve je bilo riješeno u 85. minuti kada je Chelsea došao do 2:0. Ovaj put Pulišić je ponovo ubacio s desne strane, ali je sada pronašao Mounta koji pogađa za 2:0 i stavlja tačku na ovaj susret.

Chelsea će tako igrati u finalu Lige prvaka prvi put nakon 2012. godine, a tamo ih čeka Manchester City koji je sinoć porazio PSG. Englesko finale Lige prvaka igra se na Ataturk stadionu u Istanbulu 29. maja.