Naslovna AKTUELNO Lukavački karatisti se okitili novim medaljama

Lukavački karatisti se okitili novim medaljama

Članovi Kluba borilačkih sportova ORKKA Lukavac osvojili su četiri medalje na 14. Prvenstvu FBiH za kadete, juniore i mlađe seniore. Takmičenje je održano u nedjelju u Jajcu a učestvovala su 374 takmičara iz 71 kluba sa područja ovog entiteta.

KBS ORKKA, u pratnji trenera Željka Zombre nastupio je sa šest takmičara, koji su se u Lukavac vratili sa četiri medalje, tri zlatne i jednu bronzanu, te osvojili plasman na peto mjesto. Članovi lukavačkog kluba su na najsjajniji način otvorili drugu takmičarsku polusezonu i tako nastavili kontinuitet vrhunskih sportskih rezultata.

Prvaci Federacije BiH za 2019 godinu su Halima Čajić, borbe kadetkinje +54 KG, najbrojnija kategorija prvestva koja je brojala 36 takmičarki, zatim Haris Halilović, borbe kadeti -57 KG i Hamza Čajić, borbe mlađi seniori -84 KG.

Halima Čajić je također osvojila bronzanu medalju u kategoriji borbe juniorke +59 KG, dok je u istoj kategoriji plasman na peto mjesto zauzela Dora Fazlić.

Naredne sedmice takmičare KBS ORKKA očekuje državno prvenstvo koje će se održati u Vogošći.