Najmanje 20 mrtvih u BiH, sahranjena prva žrtva poplava

U poplavama koje su u noći sa četvrtka na petak zahvatile Bosnu i Hercegovinu stradalo je najmanje 20 osoba.

Vlada Hercegovačko-neretvanskog kantona saopštila je u subotu da je broj žrtava u poplavama manji od onog koji je objavljen u petak i da je na području tog kantona stradalo 13, a ne 14 osoba kako je prethodno naveo kantonalni MUP. U toku dana prijavljene su još dvije žrtve na području tog kantona tako da je zaključno sa subotom stradalo 15 osoba.

Tri osobe smrtno su stradale u Fojnici, na području Srednjebosanskog kantona, tako da je na nivou države crni bilans, zaključno sa subotom, porastao na 18 osoba.

U nedjelju su na području Donje Jablanice izvučena dva tijela i sada je ukupan broj poginulih 20.

 

 

(Izvor:N1)

Podijelite na mrežama