U Domu zdravlja Lukavac u posljednjem periodu nižu se uspjesi, a mi imamo priliku da prenosimo lijepe vijesti za pacijente zbog podizanja kvalitete usluga, kao i za samo osoblje.
Tako je u Timu 15 porodične medicine doktorice Nermine Imamović –Zaimović, koji broji više od 2 100 pacijenata, upriličen svečani čin. Vanjski ocjenjivač Agencije za kvalitet i akreditaciju u zdravstvu FBiH boravio je u ovom timu, kako bi, nakon detaljne analize, mogao dati svoju ocjenu za izdavanje akreditacije. Prethodno je menadžment ove zdravstvene ustanove morao ispoštovati i sve neophodne procedure koje su im naložene od strane AKAZ-a.
Info pult za pacijente, sanacija krova, elktronska evidencije dolaska i odlaska uposlenika, popravka dijagnostičkih aparata i akreditiranje…spisak urađenih projekata sve je duži, a iz menadžemnta najavljuju još mnogo takvih u narednom periodu.
Više detalja o ovoj temi saznajte u video prilogu Sabine Džibrić.
(RTV Lukavac)




