Na prostoru nekadašnjeg logora “Trnopolje”, danas je uz prisustvo oko stotinu bivših logoraša i mještana ovog kraja obilježena 29. godišnjica formiranja logora i stradanja bošnjačkog naroda ovog kraja.
Obilježavanju godišnjice otvaranja koncentracionog logora “Trnopolje” dana 26.05.2021 godine prisustvovala je i delegacija Općine Lukavac koju je predvodio predsjedavajući Općinskog vijeća Suad Salibašić.
Logor “Trnoplje” od maja do polovine decembra 1992. godine bio je “jedno od najpaklenijih mjesta na zemljaskoj kugli u to vrijeme“. Kroz ovaj logor, po podacima koja koriste udruženja, prošlo je oko 25.000 Prijedorčana nesrpske nacionalnosti, raznih starosnih dobi, od male djece do staraca.
Više u izjavi Suada Salibašića, Presjedavjućeg općinskog vijeća Lukavac
https://www.youtube.com/watch?v=gF-frZ_vaso




