Naslovna Istaknuto Odigrano 10.kolo m:tel Premijer lige BiH, lideri na tabeli Tuzla City...

Odigrano 10.kolo m:tel Premijer lige BiH, lideri na tabeli Tuzla City i Zrinski doživjeli poraze

U derbiju 10. kola m:tel Premijer lige BiH igranom na stadionu “Asim Ferhatović Hase”  Sarajevo je pobijedilo Željezničar rezultatom 2:0

Momčad Sarajeva povela je u 30. minuti golom Mersudina Ahmetovića, a konačnih 2:0 postavio je Darko Bodul u 57. minuti pogotkom iz slobodnog udarca.

Nakon 10. kola Sarajevo je na trećem, a Željezničar na osmom mjestu elitnog natjecanja bh. nogometa.

Lideri na tabeli  Tuzla City i Zrinski doživjeli su poraze u ovom kolu, u Širokom Brijegu istoimeni domaćin bio je bolji od lidera prvenstva Tuzla Cityja 2:1, dok je u Bijeljini Radnik pobijedio Zrinjski 1:0.

I za Tuzla City i za Zrinjski bili su to prvi porazi u novoj sezoni, dok je za Radnik to bila prva pobjeda.

U trećoj utakmici igranoj u ovom kolu Leotar je bio bolji od Rudara 2:1.