Naslovna AKTUELNO Odigrano 7. kolo Premijer lige BiH

Odigrano 7. kolo Premijer lige BiH

U vikendu iza nas odigrano je 7 kolo BH telecom premijer nogometne lige. Važnu pobjedu protiv uvijek neugodnog Radnika ostvarila je Sloboda na Tušnju, bilo je 2:0 za Tuzlake. Domaći su otpor gostiju slomili u drugom poluvremenu, a pobjeda je ostvarena zahvaljujući pogocima Barabana u 63. te Zukića u 80. minuti.

Sarajevo je ostvarilo uvjerljivu pobjedu na gostovanju kod Zvijezde 09, bilo je 4:0 za klub s Koševa. Strijelci su bili Tatar u 28., Ahmetović u 38., Rahmanović u prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena te Rahmanović u 55. minuti. Ovom pobjedom je Sarajevo stiglo na prvu poziciju na tabeli sa 14 bodova.

U posljednjoj utakmici 7. kola Željezničar je na Grbavici ugostio Krupu. Plavi su dobro otvorili susret i poveli u 7. minuti golom Krpića te su na odmor otišli s minimalnom prednošću. Ipak, u drugom poluvremenu Krupa stiže do izjednačenja, a strijelac je bio nezaustavljivi Koljić. Na kraju su obje ekipe osvojile po bod jer je utakmica završena neriješeno 1:1.