Naslovna Sport Odlična partija Nurkića nakon duge pauze

Odlična partija Nurkića nakon duge pauze

NBA timovi su počeli igrati pripremne mečeve kako bi spremni dočekali nastavak davno prekinute sezone.

Sinoć su i Portland Trail Blazersi istrčali na parket u Orlandu i odmjerili snage sa Indiana Pacersima. Utakmica se, kao i ostale pripremne, igrala u “evropskom formatu”, 4×10 minuta.

Na kraju su Pacersi bili uspješniji i slavili pobjedu rezultatom 91:88.

Svakako najvažnija informacija je ta da je Jusuf Nurkić odigrao jednu utakmicu prvi put nakon kraja marta 2019. godine kada je zaradio tešku povredu (lom noge).

Bh. košarkaš se našao u startnoj postavi za sinoćnji meč i isti počeo jako dobro. Nurkić je utakmicu otvorio sa brzih šest poena i šest skokova, a Blazersi su prvu dionicu riješili u svoju korist rezultatom 29:20.

Ipak, puno bolji su bili Pacersi u drugom poluvremenu, pa su nakon preokreta brzo došli do solidne prednosti koju su sačuvali do kraja utakmice i upisali pobjedu.

Naš Jusuf Nurkić je za 20 minuta na parketu, koliko je sinoć dobio, pružio odličnu povratničku partiju, pa je utakmicu završio sa 14 poena, osam skokova, jednom asistencijom i jednom blokadom. Bio je i drugi najbolji strijelac svog tima iza Hezonje koji je ubacio poen više.

Kod Indiane je najefikasniji bio Justin Holiday sa 16 poena.