Održana treća gnojnička Ćetenijada: Očuvanje tradicije i zajedništva

Ćetenija je tradicionalna bosanska poslastica koja je, srećom, sačuvana od zaborava. Jednostavna po sastojcima, ali zahtjevna u izradi, ova slastica u Lukavcu je ponovo oživjela zahvaljujući brojnim udruženjima, pa se u mnogim mjesnim zajednicama organizuju ćetenijade – takmičenja u njenoj pripremi.

Jedna takva manifestacija organizovana je i u Gnojnici, gdje su se okupila brojna udruženja, a svim učesnicima ovom prilikom dodijeljene su zahvalnice.

Veliku podršku u organizaciji treće gnojničke Ćetenijade Udruženju žena Gnojnica i ovoga puta pružilo je Vijeće mjesne zajednice.

Vrijeme je poslužilo, jer, kako kažu, najbolja ćetenija se pravi po hladnom vremenu. Upravo takvi uslovi vladali su u ovom mjestu, ali su sve prisutne ugrijali dobra atmosfera i gostoljubivost mještana Gnojnice.

 

Podijelite na mrežama