Pao prvi snijeg u BiH

U pojedinim dijelovima BiH jutros je osvanuo snijeg.

Kako pišu korisnici društvenih mreža, snijeg je u Nevesinju i Gacku.Miljevina prema Sarajevu potpuno je pokrivena sniježnim prekrivačem.

Snijeg je pao na Jahorini, Bjelašnici, Trebeviću ali i na Vlašiću. Jutros su se pod sniježnim pokrivačem probudili i Goražde i Foča.

“Na putevima u Bosni i Hercegovini jutros bilježimo prve snježne padavine koje su najviše zahvatile jugozapadne dijelove zemlje. U višim planinskim predjelima (Bjelašnica i Jahorina) pada slabiji snijeg ali se za sad ne zadržava na kolovozu. Apelujemo na vozače da voze maksimalno oprezno i da drže odstojanje između vozila.

Napominjemo da je zimska oprema zakonski obavezna, bez obzira na vremenske uvjete”, kažu iz BIHAMK-a.

Podijelite na mrežama