Naslovna Istaknuto Pobjedom Sarajeva i Širokog kompletirano 13. kolo Premijer lige BiH,

Pobjedom Sarajeva i Širokog kompletirano 13. kolo Premijer lige BiH,

Sarajevo i Široki Brijeg ostvarili su pobjede u posljednja dva meča 13. kola nogometne Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Sarajevo je na Koševu minimalnim rezultatom pobijedilo ekipu Posušja sa 1:0. Strijelac jedinog gola bio je Kapić u 8. minuti.

Sa nova tri boda Sarajevo se vratilo na treću poziciju.

Široki Brijeg je u 13. kolu na Pecari savladao Rudar iz Prijedora rezutlatom 2:1. Golove za domaći tim postigli su Lukić u 7. i Llanos  u 34. minuti, a pogodak za Rudar Mandić u 25. minuti.

Ostali susreti 13. kola odigrani su u petak i subotu.

U derbiju kola Zrinjski je u petak u Vrapčićima pobijedio Velež sa 1:0 i izdvojio se na čelu tabele. Željezničara je na Grbavici u subotu savladao Tuzla City sa 2:1, dok je Sloboda na Tušnju pobijedila Radnik iz Bijeljine sa 3:0.

Susret u Trebinju između Leotara i Borca završen je bez pobjednika, rezultatom 1:1.

Široki Brijeg – Rudar 2:1

Nakon odigranog 13. kola Zrinjski je i dalje lider na tabeli sa osvojenih 30 bodova, poziciju iza drži Tuzla City sa 26 bodova, dok je Sarajevo sa 21 na trežem, a samo bod razlike Sloboda na četvrtom mjestu na tabeli.

Rudar, Posušje i Radnik nalaze se na posljednja tri mjesta tabele sa najmanjim brojem bodova