Naslovna AKTUELNO Ponos nacije: Lana Pudar zlatna

Ponos nacije: Lana Pudar zlatna

Lana pudar osvojila je prvo mjesto u disciplini 100 metara delfin na Mediternskim igrama u Oranu.

Pudar je dionicu otplivala s vremenom 57.55 što joj je na kraju bilo dovoljno za prvo mjesto.

Na podijumu su još završile Anna Ntountouanaki iz Grčke te Ilaira Bianchi iz Italije koje su bile jako blizu naše Lane.

Inače, vrijeme 57.55 je novi rekord Mediteranskih igara u ovoj disciplini.

Najbolja bh. plivačica se u finale plasirala s vremenom 59.81 i nalazila se u krugu favorita za osvajanje medalje što je na kraju i potvrdila.

Inače, ovo je Bosni i Hercegovini bila osma medalja na Mediteranskim igrama i druga zlatna.

Podsjećanja radi, Pudar je ranije u disciplini 200 metara delfin osvojila zlatno, dok je u disciplini 50 metara također delfin stilom bila peta.

Naredni izazovi je očekuju na Evropskom juniorskom prvenstvu u Bukurešti koje se održava od 5. do 10. jula.