Naslovna AKTUELNO Poraz odbojkaša BiH u Rumuniji

Poraz odbojkaša BiH u Rumuniji

Muška odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u Galatiju od selekcije Rumunije sa 1:3 (20:25, 25:19, 16:25, 25:20), u četvrtom susretu u okviru G-grupe kvaliifkkacija za Evropsko prvenstvo.

Izabranici selektora Duška Nikolića pretrpjeli su treći poraz čime su šanse za plasman na EP sveli na minimum.

U utakmici punoj preokreta domaći odbojkaši opravdali su ulogu favorita i upisali drugu pobjedu u tri odigrana meča.

U prvom setu odbojkaši BiH imali su prednost od četiri poena, ali su Rumuni uspjeli da preokrenu rezultat i povedu sa 1:0.

U drugom setu viđen je sličan scenarij, ali samo sa izmijenjenim ulogama. Domaći su vodili sa 13:10, a onda je uslijedila serija bh. odbojkaša od 5:0 za preokret. Repreezentativci BiH uspjeli su do kraja seta zadržati prednost i izjednačiti rezultat na 1:1.

Treći set u potpunosti je pripao Rumunima, koji su već na početku došli do ubjedljive prednosti od šest poena. Odbojkaši BiH nisu se predavali pa su u nekoliko navrata uspjeli da smanje zaostatak na svega dva poena. No, Rumuni su ipak na kraju preuzeli potpunu kontrolu i sigurno rijeili ovaj set u svoju korist.

U četvrtom setu reprezentacija BiH imala je kostantno vodstvo do 17. poena, kada domaći prave preokret i dolaze do pobjede.

Bosna i Hercegovina i Rumunija ponovo će se sastati danas, također u Galati.