Naslovna AKTUELNO Poraz Slobode od Širokog Brijega na Tušnju

Poraz Slobode od Širokog Brijega na Tušnju

Fudbaleri Slobode poraženi su u nedjelju od NK Široki Brijeg u okviru utakmice 17. kola BHT Premijer lige BiH, a jedini gol na utakmici koja se igrala na stadionu Tušanj postigao je Jurić u 49. minuti.

Prvu priliku stvorili su domaći koji su zaprijetili preko Husejinovića, ali mreža Bilobrka ostala je netaknuta. U nastavku utakmice igralo se uglavnom na sredini terena, a u 29. minuti Široku propušta veliku priliku za gol. Jurić izlazi sam ispred gola Slobode, ali njegov udarac brani Goran Čokorilo.

Do kraja prvog poluvremena igralo se većinom između dva kaznena prostora i nije bilo opasnijih prilika te se na pauzu otišlo sa rezultatom 0:0.

Početkom drugog poluvremena gosti iz Širokog Brijega dolaze do vodstva nakon nepažnje u zadnjoj liniji Slobode. Kožul je uputio udarac sa distance, ali lopta dolazi do Jurića koji se najbolje snalazi u kaznenom prostoru Slobode te matira Čokorila za vodstvo Širokog Brijega rezultatom 0:1.

Kasnije je Sloboda svim silama krenula po poravnanje, ali taj zadatak je uveliko otežan u 66. minuti kada je Admir Šehović isključio Hadžanovića koji je dobio drugi žuti karton. Najbolju priliku za poravnanje imao je Vidović u finišu utakmice kada je iz sjajne situacije šutirao glavom preko gola.

Utakmica je završena pobjedom Širokobriježana koji su sa tri boda iz Tuzle učvrstili četvrtu poziciju BHT Premijer lige BiH sa 29. bodova, dok je Sloboda ostala na šestom mjestu sa 22. boda.

Nakon utakmica 17. kola BHT Premijer lige BiH slijedi reprezentativna pauza, nakon koje Crveno-crni putuju u Bijeljinu gdje će igrati protiv FK Radnik u okviru utakmice 18. kola BHT Premijer lige BiH.

FK Sloboda Tuzla: Čokorilo, Adžem, Salihović, Pršeš, Husejinović, Smajić, Ivetić (K), Beganović, Vidović, Hadžanović, Alispahić

NK Široki Brijeg: Bilobrk (K), Kožul, Matić, Eliomar, Ćorluka, Popović, Jure, Kovačić, Begonja, Perković, Marković