Za Projekat sufinansiranja zapošljavanja i samozapošljavanja djece šehida/poginulih branitelja Vlada TK izdvojila je 400 000 KM. Ugovore o sufinansiranju zapošljavanja potpisali su predstavnici Ministarstva za boračka pitanja, Službe za zapošljavanje TK i poslodavaci koji će zaposliti djecu šehida/poginulih boraca.
Značaj ovog projekta je izuzetno veliki ali se prije svega treba zalagati da djeca poginulih boraca i šehida i nakon isteka potpisanih ugovora ostanu na radnim mjestima.
Kada je u pitanju općina Lukavac na ovaj projekat aplicirali su i ugovore o zapošljavanju djece šehida/poginulih branitelja potpisali direktorica Centra za socijalni rad i direktor JU za odgoj i obrazovanje djece predškolskog uzrasta .
Bitno je pomenuti da će Vlada TK u saradnji sa Službom za zapošljavanje TK i u ovoj godini nastaviti sa realizacijom ovakvih projekata za 2022. godinu Ministarstvo za boračka pitanja planiralo je iznos od 500 000 KM.
Više u video prilogu Mirzete Riđešić