Naslovna AKTUELNO Poznati polufinalisti SP-a u rukometu

Poznati polufinalisti SP-a u rukometu

Švedska je puno lakše od očekivanog došla do pobjede protiv Katara, a konačni rezultat na kraju je glasio 35:23.
Šveđane su do pobjede nosili Pellas i Chrintz koji su postigli po osam pogodaka, dok se u redovima poraženog tima istakao Carol Marzo s pet pogodaka.

Španija je u sjajnom meču bila bolja od Norveške, a već nakon prvih 30 minuta bilo je jasno da će Norvežani teško doći do preokreta. Na poluvremenu su Španci imali vodstvo od 21:15, a do kraja su nastavili sa sjajnom igrom u odbrani te su na kraju zasluženo prošli u polufinale.

Konačan rezultat na kraju je bio 31:26.

U meču Francuske i Mađarske pobjednik je odlučen nakon produžetaka, a nakon što je u regularnih 60 minuta rezultat bio 30:30, na kraju su Francuzi bili bolji i slavili rezultatom 35:32.