Naslovna AKTUELNO Premijer liga BiH: Groznica trese Željezničar, Tuzla city nosi bodove u...

Premijer liga BiH: Groznica trese Željezničar, Tuzla city nosi bodove u Tuzlu

Fudbaleri Željezničara izgubili su na svom terenu od Tuzla Cityja s 3:2 u posljednjem susretu 17. kola Premijer lige BiH.

Prvih 15 minuta nije donio većih uzbuđenja, a Tuzlaci u 19. minutu dolaze do prednosti nakon pogotka iz penala, koji je realizovao Ivan Kostić.

Željo do poravnanja nakon ubačaja iz slobodnog udarca i gola koji je postigao Filip Jazvić.

Nastavli su plavi  napadati, izabranici Milomira Odovića u ovom su meču igrali pod imperativom pobjede i tako su se postavili na terenu.

Napadi su urodili plodom u 41. minutu kada drugi pogodak za domaćina postiže Sulejman Krpić.Vodstvom Željezničara od 2:1 završeno je prvo poluvrijeme.

Već nakon deset minuta igre Tuzla City dolazi do poravnanja pogotkom bivšeg igrača Željezničara Voje Ubiparipa.

U 71. minutu ponovo dolazi do preokreta, a treći gol za goste iz Tuzle postiže Nermin Crnkić. Nakon tog pogotka Tuzla City je odlučio braniti rezultat.

Željezničar je do kraja meča svim silama pokušavao doći do boda, međutim gosti su se uspješno odbranili i osvojili velika tri boda na “Grbavici”.

Fudbaleri Širokog Brijega pobijedili su danas u gostima ekipu Slobode s minimalnih 1:0 u okviru 17. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.Trenutak odluke desio se u 49 minuti kada je  jedan od igrača gostiju uputio je udarac, a loptu je zaustavio Jurić koji je uz dosta sreće savladao Čokorila za 0:1 i veliko slavlje gostiju.