Prevoznici uglja u TK protestovali ispred zgrade direkcije Rudnika uglja „Kreka“ (VIDEO)

Prevoznici koji kupuju ugalj od rudnika “Kreka” organizovali su danas  proteste  zbog nemogućnosti slobodne uplate uglja i  nepostojanja reda na čekanje za isporuku .

 

 

Na ovaj način žele da  ukažu  na brojne malverzacije vezane za liste isporuke kao i nemogućnosti da za gotovinsku uplatu preuzmu ugalj  zbog čega su stotine korisnika ove godine ostale bez osnovnog energenta.

 

Prvoznici poručuju da će istrajati u svojim zahtjevima  zbog egzistencije svojih porodica ali i građana koji očekuju isporuku uglja.

 

Iako su na vrijeme najavili proteste, danas  ih u Upravi rudnika Kreka nije imao ko primiti a naši sagovornici su potvrdili da će nastaviti sa protestima i traženju ravnopravnog statusa.

 

Više u video prilogu Mirzete Riđešić

Podijelite na mrežama