Prevoznici koji kupuju ugalj od rudnika “Kreka” organizovali su danas proteste zbog nemogućnosti slobodne uplate uglja i nepostojanja reda na čekanje za isporuku .
Na ovaj način žele da ukažu na brojne malverzacije vezane za liste isporuke kao i nemogućnosti da za gotovinsku uplatu preuzmu ugalj zbog čega su stotine korisnika ove godine ostale bez osnovnog energenta.
Prvoznici poručuju da će istrajati u svojim zahtjevima zbog egzistencije svojih porodica ali i građana koji očekuju isporuku uglja.
Iako su na vrijeme najavili proteste, danas ih u Upravi rudnika Kreka nije imao ko primiti a naši sagovornici su potvrdili da će nastaviti sa protestima i traženju ravnopravnog statusa.
Više u video prilogu Mirzete Riđešić




