Naslovna AKTUELNO Prva liga TK: Željo na aparatima DSK nosi tri boda?

Prva liga TK: Željo na aparatima DSK nosi tri boda?

Počelo je takmičenje u Prvoj ligi TK. Nogometaši Željezničara na otvaranju šampionata u nedjelju su  na Durmišovoj bari dočekali su DSK iz Devetaka a susret je nakon 16 minuta prekinut zbog fizičkog nasrtaja na sudiju meča Agana Ramića iz Tuzle. Naime u pomenutoj minuti kod rezultata 0:0 dosuđen je jedanaesterac za goste nakon čega je napadnut sudac. Svoj sud o samom meču  će dati  nadležni organi  u NS TK. Da li je sudac ispravno postupio prosudite sami…

Još jedan meč okončan je prije isteka devedeset minuta tačnije u 36 minutu. Naime, u Poljicu su igrali novajlija u ligi NK Omazići 1973 ( opa. Omazići mečeve igraju u Poljicu na stadionu Krušici  zbog neuslovnog terena u Grivicama gdje su trebali biti domaćini) i FK Proleter a meč je prekinut nakon što je napadnut sudac Ismet Imšić iz Kalesije .

Najuvjerljiviju pobjedu ostvarila je Rijeka u Šerićima koja je deklasirala Jedinstvo iz Lukavice sa 4:0. Hat trick postigao je  Muhamed Barčić dok je još jedan gol dodao Nedim Šljivić.