Naslovna AKTUELNO Radnik na Tušnju deklasirao ekipu Tuzla Cityja

Radnik na Tušnju deklasirao ekipu Tuzla Cityja

Fudbaleri Tuzla Cityja doživjeli su poraz na domaćem terenu od Radnika koji je slavio sa 0:3.

Elvir Baljić je na raspolaganju imao kompletan sastav gdje su ispred Muminovića zadnju liniju činili Efendić, Terzić, Kojić i Zlatković, u vezi Sesar i Hasanović, ispred njih Nukić, Husejinović i Crnkić te u vrhu Ubiparip.

U prvom poluvremenu vidjeli smo šansi na obje strane a prvi su zaprijetili gosti kada je u 9.minuti Vasić centrirao a Peco sa samo pet metara šutira pored gola.

Potom su domaći preuzeli inicijtivu i opsijedali gol domaćina gdje su od 20. do 30.minute izveli pet kornera, ali bez prave šanse.

U finišu meča dvije dobre prilike imali su Nukić, Crnkić i Ubiparip koji je dobro šutirao ali golman Bilobrk bio je na mjestu.

U finišu prvog dijela sudar Muminovića i Zlatkovića a deblji kraj izvukao je lijevi bek koji je morao ostati u svlačionici.

U nastavku meča Morris je ušao u igru na mjesto stopera a Terzić je pomjeren na lijevi bok.

Prvih dvadeset minuta pripadaju domaćinu koji prijeti preko Ubiparipa i Crnkića ali nema gola.

Potom Burić mijenja Nukića u 60.minuti a pet minuta kasnije ovaj izlazi sam ispred golmana ali je puno oklijevao pa je domaći stoper ispred njega otklonio opasnost.

I kada ne iskoristite svoje prilike obično budete kažnjeni.

Igrala se 76.minuta kada je Peco prošao po desnoj strani i pogodio na drugu stativu za 0:1.

Deset minuta kasnije kontakt između Hasanovića i Đurića sudija Peljto je okarakterisao kao penal. Siguran sa 11 metara bio je Karić.

U 90.minuti gosti su postigli i treći gol preko Posinkovića.

Nakon ovog poraza ekipa Tuzla Cityja nije više lider, a u narednom kolu gostuje kod Borca u Banjoj Luci.