Naslovna Istaknuto Remijem bez pogodaka na Pecari kompetirano 8. kolo Premijer lige BiH

Remijem bez pogodaka na Pecari kompetirano 8. kolo Premijer lige BiH

Nogometaši Širokog Brijega i Željezničara zatvorili su sinoć osmo kolo Premijer lige BiH remijem bez pogodaka na Pecari.

Veće šanse za pogodak u prvom vremenu imao je Široki, dok se u drugom poluvremenu igrom više istakla momčad  Željezničara.

Tabelarno ovaj meč za oba tima nije ništa donio novo. Nakon podjele bodova Željezničar i Široki Brijeg zadržali su svoje pozicije na ljestvici. Željezničar je šesti s 10, a Široki Brijeg sedmi s 9 bodova.

Na vrhu ljestvice je Tuzla City s 19 bodova, koji je u ovom kolu ostvario  novu pobjedu – u Bijeljini kod Radnika, kojeg su savladali rezultatom 1:3.

Musemić za ovaj meč nije mogao računati na Krpića, Morrisa i Doffa, dok je od 35 minute ostao i bez Elvisa Mehanovića kojem je sudija Mateo Musa pokazao drugi žuti karton.

Bila je ovo prva pobjeda Tuzla Cityja u Bijeljini, kojim su učvrstili lidersku poziciju na tabeli.

U narednom kolu  za Tuzla City slijedi gradski derbi sa Slobodom.

Kada je u pitanju stanje na tabeli Zrinjski koji je u ovom kolu bio bolji od Leotara  je drugi s 15, koliko ima i treća Sloboda, s tim da Sloboda koja je remizirala sa Borcem 1:1, i sa utakmicom više u odnosu na vodeći dvojac.

Rudar je u ovom kolu  savladao Posušje sa visokih 3:0, dok je Velež remizirao sa Sarajevom 1:1.

U 9. kolu Premijer lige koje se igra naredne subote u 19:00 sati se sastaju: