Naslovna Istaknuto Reprezentacija BiH poražena od Finske, izgubljena šansa za baraž

Reprezentacija BiH poražena od Finske, izgubljena šansa za baraž

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u pretposljednjoj kvalifikacionoj utakmici za SP 2022. u Kataru poražena je Zenici od Finske sa 1:3.

Ovim porazom izabranici selektora Ivayla Peteva definitivno su izgubili šanse za plasman u baraž, pa će nam tako posljednji kvalifikacioni susret sa Ukrajinom, također u Zenici 16. novembra, biti bez rezultatskog značaja. S druge strane, Finci u posljednjem susretu sa prvoplasiranim Francuzima odlučuju sami o svom putu za baraž, a pobjeda im odgovara bez obzira na rezultat BiH – Ukrajina.

Strijelci u današnjem meču pred punim stadionu Bilino polje za Finsku su bili Forss u 19., Lod u 50. i O’Shaughnessy u 73. minuti, a za BiH Menalo u 69. minuti utakmice.

Naša selekcija je od 37. minute igrala sa igračem više nakon što je isključen Raitali. Treba još dodati je u 22. minuti golman BiH Šehić odbranio penal napadaču Finske Pukiju.