Reprezentacija BiH u sjedećoj odbojci u petak putuje na Evropsko prvenstvo u Györ (VIDEO)

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci u petak putuje u mađarski Györ, gdje će od 27. jula do 2. augusta nastupiti na Evropskom prvenstvu. Selektor reprezentacije Bosne i Hercegovine Ifet Mahmutović podsjetio je da je selekcija BiH prije mjesec dana osvojila prvo mjesto u Zlatnoj ligi nacija, kao i da je to takmičenje bh. odbojkašima poslužilo kao priprema za Evropsko prvenstvo. Selektor napominje da će BiH u Mađarskoj nastupiti u jačem sastavu nego u Njemačkoj, pogotovo jer se u ekipu vratio jedan od najboljih igrača sa prošlog EP, Safet Alibašić.

Povratnik u reprezentaciju BiH Safet Alibašić ističe da mu je drago što je ponovo dio najtrofejnije bh. reprezentacije, te da je poslije Pariza razmišljao da se povuče iz reprezentacije, što je već duži niz godina najavljivao, ali da nije mogao odbiti selektorov poziv. Što se tiče Evropskog prvenstva, mi smo već odradili četiri faze priprema. Grupu već znamo i nadam se ćemo imati još vremena za uigravanje. Ekipa je spremna i mislim da nam raspored utakmica ide na ruku. Sve osim 12. zlata bi bio neuspjeh za našu reprezentaciju – izjavio je bh. reprezentativac.

Kapiten SKISO “Sinovi Bosne” Lukavac Ermin Jusufović je veoma važan igrač u rosteru selektora Mahmutovića.

Više u video prilogu Midhata Sarajlića:

 

Podijelite na mrežama