Sastanak u vezi zagađenja zraka održan u Lukavcu (VIDEO)

O problematici zagađenja zraka u Lukavcu  razgovarano je na sastanku kojem su prisusvovali predstavnici Foruma za zaštitu okoliša Grada Lukavac, Federalnog ministarstva za okoliš i turizam i kompanije Sisecam Soda Lukavac. Prema riječima Federalne ministrice za okoliš i turizam Nasihe Pozder ova kompanija posjeduje novu okolinsku dozvolu do 2029. godine, te je između ostaloga razgovarano i o mjerama koje su propisane okolinskom dozvolom, kao i dinamičkom  planu kojeg prati resorno ministarstvo.

 

Više u video prilogu Sabine Džibrić:

Podijelite na mrežama