Naslovna AKTUELNO Premijer liga BiH: Sloboda i Tuzla City podijelili bodove, šok na Grbavici

Premijer liga BiH: Sloboda i Tuzla City podijelili bodove, šok na Grbavici

U okviru 15. kola BHT Premijer lige BiH koja se odigrala u subotu na stadionu Tušanj naš klub je dočekao ekipu Tuzla Cityja, a nakon devedeset minute igre nije bilo pobjednika.

U 21. minuti utakmice, Crveno-crni dolaze do vodstva, a nakon lijepe akcije Vidović pogađa mrežu Fejzić. U nastavku prvog poluvremena nije bilo mnogo prilika, igralo se na srediti terena bez opasnosti po golmane, tako da se na pauzu otišlo sa rezulataom 1:0.

U drugom poluvremenu, nakon solo prodora prijeti Husejinović, ali golman gostiju brani. Igrao se  62. minut, kada formalni gosti dolaze do izjednačenja, a strijelac je Ubiparip.

Do kraja utakmice nije bilo ozbiljnijih prilika te je utakmica završena  rezultatom 1:1. Sloboda naredno, 16. kolo ide u Krupu na Vrbas gdje će igrati protiv FK Krupa.

Fudbaleri Željezničara priredili su veliki šok svojim navijačima porazom na Grbavici od Zvijezde 09.

Gol za veliku pobjedu gostiju, koji su na ovaj način pobjegli sa začelja tabele, je u 94. minuti postigao Jovović.

Iako su tokom cijele utakmice imali više od igre i stvarali prilike domaći nisu uspjeli doći do pogotka.

Kada se činilo da će utakmica završiti podjelom bodova, u sudijskoj nadoknadi hladan tuš za oko 2.000 navijača na Grbavici. Zvijezda je izvela brz kontranapad, a Jovović glavom pogađa za pobjedu.

Navijači izrevoltirani zbog novog poraza nakon posljednjeg sudijskog zvižduka utrčali su na teren ali je brzom reakcijom policije spriječen veći incident.