Naslovna AKTUELNO Željezničar i Sarajevo u ljepotici kola na Grbavici podijelili bodove

Željezničar i Sarajevo u ljepotici kola na Grbavici podijelili bodove

Fudbaleri  Željezničara i Sarajeva podijelili su bodove odigravši 2:2 u 116. ligaškom sarajevskom derbiju na Grbavici u okviru petog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Sarajevo do vostva došlo u 15 minuti Pidro je uposlio Rahmanovića koji je probio po lijevoj strani i loše ubacio loptu koja je išla u gol, Kjosevski je kao ukopan stajao na prvoj stativi i nemoćno gledao u loptu, sa gol-linije je izbacio Pavić, ali ona dolazi do Tatara koji pogađa za vodstvo Sarajeva.

Radost gostiju je trajala samo sedam minuta. Čurjurić je sjajno uposlio Pavića koji ubacuje loptu za Zajmovića, a krilni napadač Plavih matira Kovačevića za 1:1.

Pet minuta prije kraja prvog poluvremena Bordo tim je ponovo poveo. Hebibović je probio po desnoj strani, Kjosevski loše reaguje na njegov centaršut, lopta dolazi do Ahmetovića koji je dodaje do Rahmanovića, a on pogađa za 2:1.

Željezničar je do novog izjednačenja stigao u 73. minuti. Blagojević je centrirao s desne strane, Zajmović šutira fenomenalno glavom preko Kovačevića i lopta odlazi u mrežu za 2:2.

Veoma važnu domaću pobjedu upisala je Sloboda u 5 kolu BH telecom Premijer nogometne lige BiH koja je u srijedu na Tušnju  sa minimalnih 1:0 savladala Krupu, a igrači s Tušnja do tri boda stigli su identično kao i protiv Tuzla Cityja u prošlom kolu. Nakon prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, a onda Vidović pred kraj meča postiže pogodak i ekipi Zlatana Nalića donosi nova velika tri boda.