Naslovna AKTUELNO Sportski savez TK odao priznanja najboljim sportistima

Sportski savez TK odao priznanja najboljim sportistima

IZBOR SPORTISTE TK

Sportski savez TK sinoć je po 25. put izabrao i odao priznanja najboljim sportistima, sportistkinjama, klubovima i sportskim radnicima.

Proglašeni su najuspešniji sportisti, treneri i klubovi u invalidskim sportovima, te u pojedinačnim i ekipnim sportovima.

Prema ostvarenim rezultatima u godini na izmaku, priznanja za najuspješnije sportistkine u TK proglašene su najbola bh.teniserka Nefisa Berberović i košarkašica ŽKK RMU Banovići Danira Musić. Uspjesi koji su obilježili 2018. godinu za ove djevojke svrstavaju ih u red najboljih sportista i sportistkinja u cijeloj BiH.

Dobitnici ostalih priznanja su:

NAJUSPJEŠNIJI SPORTISTI U KATEGORIJI OSOBA SA INVALIDITETOM

Kadira Nukić, Streljački invalidski klub „Tuzla“
Rasma Beganović, SKOSI Živinice
Hajro Bečić, Streljački klub invalida Banovići

NAJUSPJEŠNIJA SPORTSKA EKIPA U KATEGORIJI OSOBA SA INVALIDITETOM

Streljački invalidski klub Tuzla

NAJUSPJEŠNIJI TRENER U KATEGORIJI OSOBA SA INVALIDITETOM

Ejub Mehmedović, trener reprezentacije BIH u sjedećoj odbojci

NAJUSPJEŠNIJI SPORTISTA U KATEGORIJI OSOBA SA INVALIDITETOM

Ermin Jusufović , SKISO „Sinovi Bosne“ – Lukavac

 

POJEDINAČNI SPORTOVI

NAJUSPJEŠNIJI KADET/KADETKINJA U POJEDINAČNIM SPORTOVIMA:

Emina Abdulić, KBS „Tuzla-Sinbra“ Tuzla
Mila Hrustić, Plivački klub „Sprint“ Tuzla
Kenan Mehmedović, Biciklistički klub „Zmaj od Bosne“ Tuzla ​
Sandro Krešić, Karate klub „DO“ Tuzla

NAJUSPJEŠNIJI JUNIOR/JUNIORKA U POJEDINAČNIM SPORTOVIMA:

Huso Turić, KBS „Golden team“ Kalesija
Hamza Čajić, KBS Orkka Lukavac
Stefani Krešić, Karate klub „DO“ Tuzla

NAJUSPJEŠNIJI TRENERI U POJEDINAČNIM SPORTOVIMA:

Senad Osmanović, KBS „Golden team“ Kalesija
Željko Zombra, KBS Orkka Lukavac
Una Selman Žilić, KBS „Tuzla-Sinbra“ Tuzla
Anto Krešić, Karate klub „DO“ Tuzla

NAJUSPJEŠNIJE EKIPE U POJEDINAČNIM SPORTOVIMA:

KBS Orkka Lukavac
KBS „Tuzla-Sinbra“ Tuzla
Karate klub „DO“ Tuzla

NAJUSPJEŠNIJI SENIOR/SENIORKA U POJEDINAČNIM SPORTOVIMA:

Mensur Đozić, KBS Orkka Lukavac
Rusmir Malkočević, AK „Sloboda Tehnograd“ Tuzla
Vedad Karić, Biciklistički klub „Jedinstvo“ Tuzla
Azra Bašić, KBS „Tuzla-Sinbra“ Tuzla

 

EKIPNI SPORTOVI

NAJUSPJEŠNIJI KADET/KADETKINJA U EKIPNIM SPORTOVIMA:

Asim Muratović, Fudbalski klub Sloboda Tuzla
Nela Kim Popović, ŽKK RMU Banovići

NAJUSPJEŠNIJI JUNIOR/JUNIORKA U EKIPNIM SPORTOVIMA:

Amar Beganović, Fudbalski klub Sloboda Tuzla
Armin Subašić, Omaldinski košarkaški klub Sloboda Tuzla

NAJUSPIJEŠNIJI TRENER U EKIPNIM SPORTOVIMA:

Goran Jurčenko, ŽKK RMU Banovići

NAJUSPJEŠNIJI KLUBOVI U EKIPNIM SPORTOVIMA:

ŽKK RMU Banovići
OŽRK Jedinstvo Tuzla
Juniorska ekipa OKK Sloboda Tuzla

NAJUSPJEŠNIJI SENIOR/SENIORKA U EKIPNIM SPORTOVIMA:

Edis Smajić, Fudbalski klub Sloboda Tuzla
Admira Zvekić, OŽRK Jedinstvo Tuzla
Dženita Ikanović, ŽKK RMU Banovići

POSEBNA PRIZNANJA SPORTSKOG SAVEZA:

Arslan Dizdarević
Ving Tchun Kung Fu Klub “Panther” Tuzla
Nirmel Muratović
Mladen Nedić
Dr. Mensur Hadžibeganović
Elvir Bijedić
Prof.dr. Alija Biberović