Naslovna AKTUELNO Takmičari KK “Sensei” briljirali na 20. Karate turniru “Tuzla open 2020”

Takmičari KK “Sensei” briljirali na 20. Karate turniru “Tuzla open 2020”

27.Decembra 2020. godine u Univerzitetskoj dvorani Tuzla u organizaciji Karate kluba “Forma” održan je jubilarni 20. Karate turnir “Tuzla open 2020” na kojem se okupilo oko 200 takmičara iz 22 kluba F BiH.

 

I ako se takmičenje zbog preventivnih mjera u vezi sa COVID-19 održavalo bez publike, svakako nije nedostajalo dobrih nastupa u katama i borbama za sve uzraste.

 

Karate klub “Sensei” Turija-Lukavac sa svojim takmičarima nastupio je na ovom takmičenju i generalnom plasmanu zauzeo prvo mjesto.

 

Takmičari KK “Sensei” Turija-Lukavac, osvojili su 19 medalja od čega 6 zlatnih, 6 srebrenih i 7 bronzanih.

 

Zlatne medalje osvojili su:

 

  1. Medina Baraković, borbe, kadetkinje preko 54 kg,
  2. Halima Muratović, borbe 13.godina do 49 kg,
  3. Ženska kadetska ekipa u borbama (Medina Baraković, Amina Huskić, Halima Muratović i Nejira Talović).
  4. Elmir Ćatić, borbe 13.godine  do 55 kg,
  5. Abdulah Straševič, borbe kadeti, preko 70 kg,
  6. Lejla Mehić, borbe 12.godina preko 50 kg;

 

Srebrene medalje osvojili su:

 

  1. Amar Muratović, borbe 10.godine do 45 kg,
  2. Haris Halilović, borbe , kadeti do 63 kg,
  3. Amar Hodžić, borbe, kadeti -70 kg,
  4. Muška kadetska ekipa u borbama (Amar Hodžić, Haris Halilović, Abdulah Strašević i Anel Mehić)
  5. Mija Hamustafič, borbe 10.godine do 40 kg,
  6. Nejira Talović, borbe 13.godine do 49 kg;

 

Bronzane medalje osvojili su:

 

  1. Harun Aljić, kate 8 godina,
  2. Amar Babajić, kate 9 godina,
  3. Amar Muratović, kate 11 godina,
  4. Anel Mehić, borbe, kadeti -52 kg,
  5. Adna Alić, kate, 9 godina,
  6. Sara Okanović, kate 11.godine,
  7. Mija Hamustafić, kate 11.godina.

 

U nezvaničnim kategorijama  takmičari KK “Sensei” Turija-Lukavac osvojili su 14 medalja od čega 4 zlatne, 3 srebrene i 7 bronzanih. Sa ovim brojem medalja takmičari KK “Sensei” i u ovoj kategoriji zauzeli su prvo mjesto.

 

Zlatne medalje osvojili su:

 

  1. Demir Smajlović ,kate 11 godina žuti pojas
  2. Armin Halilović, borbe 8 god, do 30kg,
  3. Adin Hodžić, borbe 8 god, preko 38kg
  4. Emina Osmanović, kate, 10 godina žuti pojas,

 

Srebrene medalje osvojili su:

 

  1. Ahmed Karić, kate 11 godina žuti pojas
  2. Azra Velić, kate 9 godina žuti pojas,
  3. Adna Šiljegović, kate 11 godina oranž pojas,

 

Bronazne medalje osvojili su:

 

  1. Benjamin Talović, bobre, Juniori open.
  2. Arslan Ibrahimović, kate 9 godina oranž pojas,
  3. Majda Baraković, kate 7 godina, žuti pojas,
  4. Lamija Džambić, 9 godina žuti pojas,
  5. Adna Ridžić, 9 godina žuti pojas,
  6. Asja Hrvatović, kate 11.god. žuti pojas,
  7. Dženana Hasinović, kate 11 godina oranž pojas,