Naslovna AKTUELNO Takmičari KK “Sensei” Turija-Lukavac na “Valentinovo Openu 2021” osvojili četiri medalje

U SKPC “Mejdan” održan je 6. Međunarodni karate turnir “Velentinovo Open 2021”, na kojem je učestvovalo 917 takmičara iz 87 karate klubova iz Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Srbije, Makedonije, Crne Gore, Slovenije, Belgije i Italije.

Na ovom dobro organizovanom i veoma jakom turniru nastupali su i takmičari Karate kluba “Sensei” Turija-Lukavac koji su osvojili četiri (4) medalje, jednu (1) zlatnu, jednu (1) srebrenu i dvije (2) bronzane medalje.

Zlatnu medalju osvojio je:

Amar Hodžić u kategoriji borbe, kadeti do 70kg;

Srebrenu medalju osvojio je:

Armin Halilović u kategoriji 8-9.godina dječaci borbe do 30 kg;

Bronzane medalje osvojili su:

Haris Halilović u kategoriji borbe juniori do 68 kg i Adin Hodžić u kategoriji borbe dječaci 8-9.godina.

Osim osvajača medalja nastupali su još Benjamin Talović u borbama U21 do 67kg, Merima Mehmedović u borbama juniorke do 59kg, Amina Huskić i Medina Baraković u borbama kadetkinje preko 54kg te Nejira Talović borbe kadetkinje do 47kg.

“Uz malo više sportske sreće i korektnijeg suđenja moglo je biti još medalja ali svakako možemo biti zadovoljni jer je većina učesnika nastupala u novim (starijim) uzrasnim kategorijama”, poručili su iz KK “Sensei” Turija-Lukavac.