Naslovna AKTUELNO Tri medalje za KK Sensei Turija-Lukavac

Tri medalje za KK Sensei Turija-Lukavac

U subotu, 15.02.2020. godine u Tuzli, u organizaciji KK “DO” Tuzla  održan je Međunarodni karate turnir “Valentinovo open” na kojem se okupilo preko 1000 takmičara iz 11 država čime se ovaj turnir svrstao među najveće u Evropi, a karate sport pokazao  da je daleko najmasovniji dvoranski sport.

Na ovom izuzetno jakom takmičenju nastupali su i takmičari KK Sensei Turija-Lukavac te osvojili tri medalje, jednu zlatnu i dvije bronzane.

Zlatnu medalju osvojio je  Maid Nukić u katama, 7. godina dok su bronzane medalje osvojili kadeti,  Haris Halilović u kategoriji borbe do 63 kg, i Amar Hodžić u kategoriji borbe preko 70kg.

Na ovom takmičenju po prvi puta nastupili su i  mladi takmičari KK Sensei Turija-Lukavac,  Blažević Ali, Imamović Ajla, Žbanić Elmir, i Aganović Fatima, koji su osvojili učesničke medalje.