Naslovna AKTUELNO Tuzlanski premijerligaši upisali pobjede

Tuzlanski premijerligaši upisali pobjede

U 16. kolu BH Telecom Premijer lige BiH igrači Tuzla Cityja pobijedili su ekipu GOŠK-a iz Gabele rezultatom 2:1. Fudbaleri Slobode na gostovanju u Krupi odnijeli su pobjedu rezultatom 0:1.

Nakon slabog prvog poluvremena na Tušnju, u kojem je bilo vrlo malo prilika za gol na obje strane, Tuzla City je u nastavku krenuo energičnije i u 52. minuti postigao pogodak.

Strijelac je iz slobodnog udarca bio Murga, koji je šutirao iskosa, ali je uspio iznenaditi vratara gostiju Kozića.U 70. minuti mogli su domaći riješiti pitanje pobjednika, ali Ubiparip nije uspio postići gol u situaciji “oči u oči” s vratarom GOŠK-a.

Već u slijedećem napadu ekipa trenera Neretljaka izjednačila je rezultat. Efendić je nepropisno zaustavio Ereiza, a sudac Topalović iz Zenice odmah je pokazao na “bijelu tačku”. Siguran realizator bio je Kulović.

Ipak, domaći su u 84. minuti uspjeli postići zlata vrijedan pogodak. Strijelac je bio stoper Kostić, na ubacivanje Ubiparipa.