U Dobošnici održan memorijalni šahovski turnir (VIDEO)

[youtube_video_old_template]

Tradicionalni memorijalni turnir u Dobošnici održan je i ove godine, a u sklopu obilježavanja 32. godišnjice stradanja Dobošnice. Učešće su uzeli takmičari iz nekoliko Mjesnih zajednica sa područja našeg grada.

Između ostalog, učešće su uzeli i članovi ŠK „ Mladost-IMEL“ Gnojnica koji u svom klubu imaju izvanredne šahiste koji ostvaruju izvanredne rezultate na brojnim takmičenjima.

Ovaj šahovski klub je i član Prve A lige FBiH. Ono što vrlo često ističu stariji šahisti jeste da je potrebno animirati mlađe generacije kako bi ovaj sport opstao što duže.

Opširnije u video prilogu.

Podijelite na mrežama