Umro posljednji pripadnik domorodačkog plemena

Umro je posljednji pripadnik brazilskog domorodačkog plemena koji nije imao kontakt s civilizacijom.

To je objavila u subotu brazilska agencija za zaštitu domorodačkog stanovništva Funai.

Poznat kao “Čovjek od rupe” (engl. Man of the Hole), živio je posljednjih 26 godina u potpunoj izolaciji na starosjedilačkoj zemlji Tanaru, duboko u brazilskoj Amazoniji, u državi Rondonia.

Nadimak je dobio zbog svoje navike da pravi duboke rupe kako bi se u njima sakrio, ali i za hvatanje životinja, piše CNN, prenosi Index.

Zvaničnici Funaija su 23. avgusta pronašli tijelo čovjeka u ležaljci u kolibi. Nije bilo znakova borbe, nasilja ili prisustva drugih ljudi.

“Umro je prirodnom smrću, a njegovo telo će biti podvrgnuto forenzičkom pregledu”, rekao je Funai.

Podijelite na mrežama