Naslovna AKTUELNO Uspješan nastup lukavačkih karate klubova u Doboj Istoku

Uspješan nastup lukavačkih karate klubova u Doboj Istoku

U nedjelju, 5 maja u Klokotnici ( Doboj Istok) održano je drugo kolo kantonalne lige u kategorijama od djece do juniora. Na ovom takmičenju učešće je uzelo 370 takmičara iz 27 klubova.

KBS “Master” Lukavac u pratnji trenera Dragiše Sekulića, Danijele Sekulić i Mahire Avdić nastupio je sa deset mladih takmičara osvojivši deset medalja od čega tri zlatne, pet srebrenih i dvije bronzane medalje.

17 medalja za KK Sensei u Doboj Istoku

U nedjelju, V maja 2019. godine u Klokotnici, u organizaciji Karate kluba “Doboj Istok” održano je drugo kolo Kantonalne karate lige na kojem se okupilo oko 370 takmičara iz 27 klubova. Na ovom turniru nastupili su i mladi takmičari KK “Sensei” koji su osvojili 17 medalja i to, jednu zlatnu, š est srebrenih i deset bronzanih.

Zlatnu medalju osvojio je Amar Hodžić u kategoriji borbe, 13. god. preko 55 kg.

Srebrene medalje osvojili su Talović Benjamin, kate, kadeti
Talović Benjamin, borbe, kadeti do 70kg, Ninković Elena, borbe 12.godina do 50kg, Softić Nejra, 13.godina do 54kg, Baraković Medina, 13. godina preko 54kg ženska ekipa u borbama 12-13.godina (Softić Nejra, Baraković Medina, Ninković Elena).

Bronzane medalje osvojili su Hamustafić Mija, kate, 9 godina
Delmanović Edin, kate, 9 godina I nivo,Muratović Amar, kate 9.godina I nivo, Hamustafić Mija, kate, 9 godina, I nivo.

Na ovom takmičenju svoje prve nastupe ubilježili su;Mujakić Mela, Okanović Sara, Kadrić Ena i Aljić Harun, koji su uz malo iskusnije Halilović Armina i Hodžić Adina osvojili bronzane medalje u nezvaničnim kategorijama te pokazali da su to nove nade lukavaćkog karate sporta.