Naslovna AKTUELNO 6. kolo premijer lige: Sarajevo u derbiju bolje od Zrinjskog

6. kolo premijer lige: Sarajevo u derbiju bolje od Zrinjskog

U derbiju je  6 kola BH Telecom premijer lige BiH Sarajevo je na stadionu Asim Ferhatović dočekalo aktuelnog prvaka ekipu Zrinjskog,  a slavio je domaći sastav rezultatom 4:2. Sarajevo je povelo u 24.minuti golom Mersudina Ahmetovića, a sedam minuta nakon toga Zrinjski ostaje sa igračem manje na terenu zbog isključenja Jakovljevića pa je već tada bilo izvjesno da će gosti teško izbjeći poraz, jer je dosuđen i penal za domaćina. Šut Velkoskog brani golman Soldo, ali se napadaču Sarajeva lopta ponovo odbija pa on pogađa za 2:0.

U finišu prvog poluvremena se Zrinjski vraća u igru golom Samira Bekrića, ali u drugom poluvremenu na scenu ponovo stupa Ahmetović koji sa još dva gola, u 49. i 61.minuti donosi velikih 4:1 za Sarajevo, a do kraja je Zrinjski samo ublažio poraz golom Bilbije u 64.minuti.

Do kraja vrijedi pomenuti još samo crveni karton i za napadača Sarajeva Velkoskog. Novi premijerligaš Tuzla City je na stadionu Tušanj dočekao Željezničar koji je slavio sa 2:0. Mrežu domaćina je lijepim golom načeo Čurjurić u 56.minuti, a konačan rezultat je postavio Stojan Vranješ u samom finišu utakmice.

Posljednji duel ovog šestog kola se igra večeras na stadionu Pecara, a snage će  od 20 sati odmjeriti  Široki Brijeg i Sloboda.