Naslovna Istaknuto BiH poražena od favorizirane Švedske

BiH poražena od favorizirane Švedske

Rukometna selekcija BiH večeras je u Bratislavi u susretu prvog kola grupe E Europskog prvenstva poražena do Švedske sa 18:30.

BiH je u utakmicu ušla desektovana, s obzirom da zbog koronavirusa nisu igrali Malinović, Ahmetašević, Ovčina, Hamidović i Građan, Vranješ nije nastupio zbog povrede, dok je Herceg duel propustio zbog temperature.

Švedska, koja je aktuelni viceprvak svijeta, je od samog početka dominirala i na poluvrijeme otišla sa prednošću od 17:11.

Rukometaši Švedske su i u nastavku kontrolisali igru i stigli do ubjedljive pobjede.

Najefikasniji u Švedskoj bili su Wanne sa šest i Claar sa pet golova. U našoj selekciji istakli su se Senjamin Burić sa četiri te Lukić sa tri gola.

Spomenimo i da su naši rukometaši u Slovačkoj tokom svih 60 minuta igre imali podršku bh. navijača.

U drugoj utakmici naše grupa Španija je sa 28:26 pobijedila Češku.

BiH u drugom kolu u petak (14. januar) od 18,00 sati u Bratislavi igra sa Češkom, dok će Švedska odmjeriti snage sa Španijom.

Plasman u narednu rundu izborit će dvije prvoplasirane selekcije iz grupe.